Kategoriler ...

TCMB Kredi Kartı Faiz Oranlarını Açıkladı


TCMB yaptığı açıklamada, kredi kartı işlemlerinde uygulanacak azami faiz oranlarında değişiklik yapılmadığını açıkladı.

 

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) kredi kartı işlemlerinde uygulanacak azami faiz oranlarını değiştirmedi. Yapılan açıklamaya göre 2018 yılının 2.çeyreğinde de önceki çeyrek azami faiz oranları geçerliliğini korudu. Buna göre kredi kartında uygulanacak 2018 yılı 2. çeyrek azami faiz oranı Türk Lirası için yüzde 1,84, Döviz birimleri için yüzde 1,97 olarak belirlendi.

 

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) konu ile ilgili yaptığı açıklamada, dünyada bankaların kredi kartı faiz oranlarının bireysel kredi faiz oranlarından yüksek olduğu vurgulanarak “Bu nedenle, kısa vadeli kredi gereksinimi olan kredi kartı sahiplerinin bu gereksinimlerini kredi kartları yerine tüketici kredileri yoluyla karşılamaları menfaatlerine olacaktır.” ifadelerine yer verildi.

 

www.ihtiyacimkredi.com olarak bankaların kredi, kredi kartlarına dair araştırmalara ve yapılan kanuni değişiklikleri takip etmeye devam ediyoruz. TCMB’nin almış olduğu bu karar ile yüksek kredi kartı sahiplerinin kredi kartı ile yüksek fiyatlı harcamalar yapmak yerine kredi çekerek yapmaları faiz oranları açısından daha avantajlı olacaktır. Bu karar sonrası piyasada belirli rakamların üstündeki harcamalar için kredi kartı yerine kredi ürünlerinin tercih edilmesi bekleniyor.

Tags:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir