Kategoriler ...

İnceleme: ING Bank Kredim Sonsuz Sizin İçin İnceledik


Güncel Kredi ve Kredi Kartı kampanyalarını sizler için incelemeye devam ediyoruz. Bugün de sizler için ING Bank’ın çıkarttığı Kredim Sonsuz ürününü inceledik. İşte Detaylar…

 

Kredim Sonsuz’un avantajı sizin için belirlenen kredi miktarından istediğiniz zaman ister tek seferde isterseniz parça parça kullanabilmesidir. Eğer tüketici isterse kredi kartı ve destek hesap limitlerini de buraya ilave ederek tüm borçları ve ödemeleri tek yere toplamış olur.

ING Bank Kredim Sonsuz’u;  “tüketicinin talebi üzerine size tanımlanmış veya tanımlanacak olan İhtiyaç Kredisi, Destek Hesap ve Kredi Kartı limitlerinizin tamamını kapsayan toplu bir limittir” olarak tanımlamaktadır.

 

Kredim Sonsuz Kredi Kullanımı

  • Toplam kullanılabilir limitiniz yalnızca İhtiyaç Kredisi kullanımı için geçerlidir. Kullanılabilir limitinizin içinde kalarak Kredim Sonsuz’u bir çok kez kullanabilirsiniz.
  • Kullanmak istediğiniz İhtiyaç Kredisi tutarı, İhtiyaç Kredisi limitinizi aşıyorsa, sırasıyla Destek Hesabınız ve Kredi Kartı limitlerinizden faydalanabilirsiniz.
  • Taksidiniz ödendikçe (gün sonlarında ödenen anapara tutarı kadar) sırasıyla Kredi Kartı, Destek Hesap ve İhtiyaç Kredisi limitleriniz kullanıma açılır.

 

Kredim Sonsuz Tekrar Kullanım

  • Destek Hesap ve Kredi Kartı limitiniz İhtiyaç Kredisi için kullanılırsa, kullanılan tutar için İhtiyaç Kredisi kuralları ve faiz oranı geçerli olur.
  • Destek Hesap ve Kredi kartı limitleriniz kullanılmadıysa, faiz oranı ve kullanım koşulları, imzaladığınız sözleşmede belirtilen kurallar dahilinde geçerli olmaya devam eder.

 

Kredim Sonsuz Limit Yenilemesi

Kredim Sonsuz limitiniz, özel olarak bankamızca belirlenen ve değiştirilebilen bir süre boyunca geçerlidir. İstediğinizde onay sürecinden sonra Kredim Sonsuz limitinizi güncellemek gerekmektedir. Limitinizin geçerli olacağı süreye ilişkin güncel bilgiye, toplam ve kullanılabilir limitlerinize banka kanallarından ulaşabilirsiniz. (mobil, ATM ve şube)

Kredim Sonsuz Kullanımını İptal Edebilir Miyim?

Evet dilediğiniz zaman iptal edebilirsiniz tabii ki borcunuz yoksa. Aynı şekilde banka gerek gördüğü takdirde kredinizi iptal etme hakkına sahiptir. SMS ile  2205’e KREDIMSONSUZIPTAL boşluk TCKN’nizi yazarak mesaj attığınızda kredi kullanımını iptal etmiş olursunuz. Fakat bu iptal kapsadığı ürünlerin yani ihtiyaç kredisi, kredi kartı ve destek hesapların iptali anlamına gelmez. 

Örnek Ödeme Tablosu:

ING Bank’ın sunduğu örnek ödeme tablosu şu şekildedir;

Kredi Tutarı
Kredi Vadesi (Ay)
Aylık Faiz Oranı
 Yıllık Faiz Oranı
Kredi Tahsis Ücreti*
Aylık Taksit Tutarı
Sigorta Masrafı
Aylık Toplam Maliyet Oranı
Yıllık Toplam Maliyet Oranı
15.000 TL
48
%1,49
 %17,78
75 TL
474,03 TL
 623,40 TL
% 1,8134
% 24,0675

Ayrıca dikkat edilmesi detaylar;

  •  Kredi tahsis ücreti kredi tutarının %0.5’i olup kredi tahsis ücreti üzerinden %5 Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) alınmaktadır.
  • %1,49 faiz oranından KKB skoru 1850 ve üzeri müşteriler yararlanacaktır.
  • Onaylanan limitiniz en fazla 1 ay geçerlidir. Bu limitten yeniden kredi kullanmak istediğinizde, yeni krediye ilişkin sözleşme ve gerekli dokümanların imzalanması gerekir. Kredi üst limiti 60 bin TL’dir. Kişiye göre değişmekte olan sigorta bedeli, aylık/yıllık toplam maliyet oranı hesaplamasına dahil edilmemiştir.

Bu hususlar ING Bank ve tüketici tarafından yapılan sözleşmelerde de yazmaktadır.

Tags:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir